Lasulje prihajajo nazaj v modo. S kombinacijo realističnega videza in drzne frizure so lasulja odlična “nova pričeska” brez obveze.
Z lasuljo lahko uživaš v ekstravagantni pričeski po ugodni ceni ter brez skrbi, da bi kratke lase žive barve obžalovala. Sploh zvezdnice se po rdečih preprogah pogosto sprehajajo z lasuljami ter tako privabljajo poglede paparacev, oboževalcev, pa tudi drugih zvezdnikov. Drzna lasulja bo pozornost zagotovila tudi tebi!
Svojo novo frizuro pa lahko izkoristiš sebi v prid tudi v spalnici. Tako kot maske in ostali kostumi, ti pričeska - drastična sprememba videza - pomaga, da se lažje vživiš v svoj alter-ego ali fantazijski lik, ter tako izigraš in v realnosti doživiš svoje skrite fantazije.
Nekaj idej in nastvetov za igro vlog v spalnici lahko najdeš na našem blogu:
Tipov lasulj je toliko, kot je pričesk: neskončno. Množica različnih barv, kratki lasje, dolgi lasje, lasje srednje dolžine, ravni, valoviti, kodrasti, nekatere lasulje so spete v čop ali spletene v kito, lahko so afro, imajo fige, drede, fru-fru ...
Lasulje je enostavneje deliti glede na material, iz katerega so izdelane:
Lasulj iz pravih las trenutno ne dobavljamo.
Prav vsak!
Ne glede na to, ali je oseba mlada ali stara, katerega spola je, kako je spolno usmerjena... lahko nosi lasuljo.
Lasulje niso omejene tudi na le zdrave ljudi: osebe, ki so iz zdravstvenih razlogov izgubile svoje lase, se pogosto odločijo, da bodo nosile lasuljo.
Če imaš svoje lase, jih moraš pod lasuljo skriti. Mnogo lasulj ima že priložene mrežice za lase, dostopne pa so tudi v vsaki bolje založeni drogeriji.
Svoje lase spneš v čop ali figo ter jih s sponkami za lase čimbolj enakomerno pritrdiš proti skalpu. Nato čez povezneš mrežico, ki bo poskrbela, da bodo tvoji lasje ostali na mestu, tudi, če se katera sponka odpne. Čez mrežico nato nadeneš še lasuljo, katero si uredil/a predhodno.
Da, stil frizure na lasulji urediš, preden si jo nadeneš. To najlažje storiš tako, da jo imaš na stojalu za lasulje, kjer jo lahko tudi hraniš, ko je ne uporabljaš, brez skrbi, da bi se zavozlala.
Če nimaš las, je dobro investirati v kvalitetnejšo lasuljo, ustvarjeno prav zate. Ali pa v mehko podlogo, ki jo nadeneš na skalp, da notranjost lasulje ne bo dražila.
Čeprav so lasulje pričeska “brez obveze”, pa to ne pomeni, da ti zanjo ni potrebno skrbeti. Lasje se ob neprimerni negi lahko hitro poškodujejo ter zavozlajo, takšni lasulji pa ni več pomoči.
O pravilnem načinu oblikovanja pričeske na lasulji si podrobno preberi na navodilih, priloženih k tvoji lasulji.
Sploh pri sintetičnih lasuljah je treba preveriti, ali se jih lahko oblikuje s kemikalijami, kot so na primer geli ter spreji, ter ali jih lahko toplotno obdelamo z likalniki in kodralniki.
Določeni materiali se lahko namreč stopijo!
Lasulje iz pravih las se seveda ne bodo stopile, vendar se bodo pri prekomernem oblikovanju izsušile, poškodovale, ter postale slamnate. V primeru pogostega kemičnega in toplotnega oblikovanja naravne lasulje poskrbi, da jo dobro neguješ in hidriraš lase.
Enako kot za oblikovanje, velja tudi za pranje: vsak proizvajalec lasulj uporablja malo drugačne sestavine, zato se razlikujejo tudi načini pranja lasulje. Preberi si, kako lahko pereš lasuljo, ko jo prejmeš.
Na splošno pa velja, da lasuljo pereš le, ko in če je to potrebno. Prav tako vsako lasuljo pereš ročno!
Sintetične lasulje lahko pereš z blagimi šamponi, kot balzam pa lahko uporabiš tudi nežen mehčalec za perilo. Lasuljo vedno suši na zraku, ne pa s sušilnikom za lase.
Za lasulje, izdelane iz naravnih las, uporabljaj šampon za suhe lase, prav tako pa jih neguj z arganovim oljem. Uporabljaš lahko tudi izdelke za nego las, ki vsebujejo proteine sviloprejk.
Ne glede na to, ali je lasulja izdelana iz sintetičnih ali pravih las, jo je najbolje hraniti in oblikovati na že prej omenjenem stojalu za lasulje. Gre za stojalo v obliki glave, ki omogoča, da bo lasulja ohranila svojo obliko, ter da se lasje ne bodo zapletli.
Če nimaš stojala, ali pa z lasuljo potuješ, jo obrni navzven: lase “pospravi” v mrežico, ki je pritrjena na lasuljo. To je priporočljivo sploh za sintetične lasulje, saj se umetna vlakna z drgnjenjem ob karton, oblačila ter druge površine zelo hitro uničijo.